ochrana značky

Neobjevujte Ameriku – inspirujte se.

Neobjevujte Ameriku – inspirujte se.

Řízení zdrojů znalostí, především nových nápadů a konceptů, je nevyhnutelné pro schopnost jakéhokoli podniku měnit se, přizpůsobovat se a využívat nové příležitosti v rychle se vyvýjejícím obchodním prostředí. S tím souvisí i dobrá znalost patentového systému. Jen tak lze zajistit, že společnost maximálně využije vlastní inovační a tvůrčí schopnosti, vytvoří výhodné partnerství s dalšími majiteli patentů a vyvaruje se nedovoleného používání technologie, kterou vlastní jiné osoby či subjekty.

Více
Zajímavé akce pro začátek roku

Zajímavé akce pro začátek roku

Rok 2017 sotva začal a my jsme pro vás připravili již několik velmi zajímavých akcí.

 

16.2. – pracovní snídaně Rodinné firmy v ČR a generační výměna – setkání s generální ředitelkou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Účast zdarma. Informace a přihláška zde.

21.2. – Prakticky o daních a účetnictví v roce 2017 pro podnikatele – prakticky a srozumitelně o daních, účetnictví, EET, účetních závěrkách a daňovém přiznání za rok 2016 z úst odborníků. Informace a přihláška zde.

1.3. – Probuďte svou kreativitu – Je kreativita vlastností vyvolených nebo se dá rozvíjet? Dá se naučit být kreativní?
Jak se zase vrátit do dětství a připustit, že všechno je možné? Informace a přihláška zde.

2.3.  – Snídaně s předsedou 3 – Přijďte si dát kávu s předsedou Úřadu průmyslového vlastnictví s Mgr. Ing. Josefem Kratochvílem. Připravili jsme pro vás již třetí opakování úspěšné akce. Účast zdarma. Informace a přihláška zde.

9.3. a 27.4. – Jak získat cenné technické informace zdarma a legálně? Aneb seminář o rešeršní databázi ESPACENET – základní znalost. Účast zdarma a pořádá Úřad průmyslového vlastnictví. Informace a přihláška zde.

Z článku na Fenomén značky

Více
Znáte rizika spojená s duševním vlastnictvím?

Znáte rizika spojená s duševním vlastnictvím?

V oblasti designu dochází často k tomu, že nové vzory nejsou chráněny jako průmyslové vzory a když pak dojde k jejich kopírování, je nejčastější reakcí určitá míra údivu, že se tak stalo a padají otázky typu: „Jak to mohli udělat, ten design jsem přece vymyslel já“? Když pak řekneme klientovi, že řešením je soudní spor, následuje často reakce „to nemá smysl, stejně ničeho nedosáhneme“.

Více